Projekce zabezpečovacích zařízení

Projekce zabezpečovací signalizace

Z hlediska provedení instalace a vzájemné komunikace mezi jednotlivými bezpečnostními prvky je možno řešit zabezpečovací signalizaci formou bezdrátových nebo drátový systémů.

 

Každý ze systémů má své výhody i nevýhody, podle konkrétních podmínek vám doporučíme nejlepší řešení pro vás.

zabezpeceni2

Bezdrátové systémy

Bezdrátová zabezpečovací zařízení mají nespornou výhodu v rychlé instalaci, neboť většinou nepotřebují žádné drátové propojení. Každý prvek systému obsahuje baterii pro vlastní napájení i komunikaci.

 

Z toho však vyplývá nevýhoda pozdějších zvýšených provozních nákladů a nutnosti zvýšené kontroly. Většinou tyto baterie vydrží jeden rok. Další nevýhodou bezdrátových systémů je relativně vysoká cena bezdrátových prvků, nehledě na možnost elektromagnetického rušení komunikace vnějšími vlivy.

 

Nevýhodou je i nižší bezpečnost než u systémů drátových.

Drátové systémy

Pokud jsou instalovány kvalitní drátové systémy zabezpečovacího zařízení, lze garantovat vysokou spolehlivost a dlouhodobou funkčnost. Do drátových systémů je možno rovněž integrovat požární i plynové hlásiče.

 

Celý systém je většinou napájen ze sítě a v ústředně (srdci tohoto systému) je záložní akumulátor, který je stále dobíjen. Životnost tohoto akumulátoru je minimálně 4 roky.

 

Nevýhodou drátových systémů je nutnost provedení kabeláže k jednotlivým prvkům systému.

Potřebujete vyřešit zabezpečení vašeho objektu?

Pošlete nám poptávku

Poptávka služeb